Slovenskí mladí hokejisti vyhrali turnaje vo Švajčiarsku

30.12.2013 Celý región

Zuchwil 30. decembra (TASR) - Hokejoví reprezentanti Slovenska do 18 rokov sa stali víťazmi kvalitne obsadeného Turnaja piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile.

O ich triumfe rozhodla výhra 4:1 nad domácou reprezentáciou v záverečnom pondelkovom zápase.

Mladí Slováci položili základy svojho víťazstva v druhej tretine, v ktorej strelili tri góly. Na turnaji zaznamenali v štyroch stretnutiach tri výhry a jednu prehru a získali spolu deväť bodov. Pri rovnosti bodov s druhým Fínskom rozhodol v ich prospech lepší vzájomný zápas, hráči spod Tatier ho vyhrali 4:2.

Turnaj piatich krajín hráčov do 18 rokov v Zuchwile:
Švajčiarsko "18" - SLOVENSKO "18" 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 16. Trisconi - 10. Paločko (Meliško) 22. Bondra (Halama), 27. Hrušík (Bondra), 29. Milý (Paločko). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 18:34, 124 divákov.

SR "16" víťazom Turnaja štyroch krajín vo Švajčiarsku

Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov zvíťazila aj vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo Švajčiarsku, keď v pondelok zdolala rovesníkov z Fínska 5:2.

Zverenci Tomáša Kochana tak zvládli všetky tri duely na podujatí a po výhrach 2:1 pp nad domácimi Švajčiarmi a 5:1 nad Nemcami sa po skalpe Fínov stali konečnými víťazmi turnaja.

Turnaj štyroch krajín vo Wetzikone:
Fínsko "16" - SLOVENSKO "16" 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 18. Kuiri, 22. Nousiainen - 11. Bodák, 16. Hrehorčák, 26. Buček, 44. Rudy, 52. Martančík. Vylúčenia: 13:15, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0

Tomáš Kochan, tréner SR "16" (zdroj: hockeyslovakia.sk): "Proti Nemecku sme odohrali najlepšiu prvú tretinu v sezóne, no dnešný súboj proti Fínsku určite môžeme taktiež zaradiť medzi najlepšie zápasy sezóny. S Fínmi sme odohrali výbornú partiu, chlapci boli zdravo motivovaní a rozumeli si na ľade ako kolektív. Vychádzala nám aj koncovka, takže v tomto smere vládne u nás veľká spokojnosť. Verím, že tento úspech chlapcov povzbudí do ďalšej práce. Na tomto turnaji sa stretli štyri veľmi kvalitné družstvá a naši chlapci urobili za posledný polrok veľký progres."

Konečné poradie na turnaji: 1. SLOVENSKO 8 bodov, 2. Fínsko 6 b., 3. Nemecko 3, 4. Švajčiarsko 1